2012 Appellate Advocacy II Argument Schedule

 

 

Wed., October 24th @ 5:15 p.m.

 

 

 Appellants

Respondents

Judges

Bailiff

Courtroom

 

Jason Kolich/Patrick Verstraete

 

 

 

Robert Kinsman/Adam Krause

Jamie Cook

David Buffo

Dennis Owens

Nick Beydler

4th floor

Division 14

 

Kenneth Kinney/Brittany Shumate

 

 

 

Kerensa Barr/Najmeh Mahmoudjafari

Bryan Allee

Raymond Dake

Nick Ruble

Rick DeVault

5th floor

Division 13

 

Sara Christensen/Jacob Lewis

 

 

 

Jeff McWhirt/Quentin Templeton

Sandra Grant Hessenflow

Tim Mudd

Brennan Delaney

Kaitlyn Syring

7th floor

Division  25

 

Bree Berner/Jessica Wengronowitz

 

 

 

Oakley Coleman/Gerald Gray

Randy Collins

Kevin Kelly

Andy Schermerhorn

BJ Smith

7th floor

Division  43

 

 


 

  2012 Appellate Advocacy II Argument Schedule

 

Sat., October 27th @ 9:00 a.m.

 

 Appellants

Respondents

Judges

Bailiff

Courtroom

 

Ben Easter/Joe Esry

 

 

 

Peter Swingle/Brett Vaughn

 

Patricia Campbell

Jason Kueser

Christina Ingersoll

 

Caroline Zuschek

4th floor

Division  14

 

Matthew Peters/Jedd Schneider

 

 

 

Sanam Sadeghi/Kristen Thurmond

Virginia Murray

Nick Hergott

Martin Kuny

Kevin Boyd

5th floor

Division  13

 

Andrew Dockter/Erin Mulvihill

 

 

 

Ashlee Crowl/Joseph Murphy

Amy Goostree

Mark Bredemeier

Rodney Ames

Bobby Smith

6th floor

Division  7

 

Corey Kilburn/Lindsay Matthews

 

 

 

Ben Friesen/Ben Hubbard

Jane Francis

Patrick Guiness

Jay Haden

Krissy Schlake

6th floor

Division  8

 

Jeremy Haughton/Geoff Hayes

 

 

 

Tyson Bramley/John McPherson

Jill Olsen

 

Dennis Owens

Eric Crinnian

7th floor

Division  43

 

Sat., October 27th @ 11:00 a.m.

 

Appellants

Respondents

Judges

Bailiff

Division

 

Natalie Gilikson/Tiffany Johnson

 

 

 

John Creagar/Grant Kelley

Patricia Campbell

Jason Kueser

Christina Ingersoll

Caroline Zuschek

4th floor

Division  14

 

 

Cooper Jackson/Andrew Morris

 

 

 

Stacy Ann Lake/Maureen McHugh

Virginia Murray

Nick Hergott

Martin Kuny

Kevin Boyd

5th floor

Division  13

 

Malik James/Brian Noland

 

 

 

Wade Schilling/Cody Wells

Amy Goostree

Mark Bredemeier

Rodney Ames

Bobby Smith

6th floor

Division  7

 

Brittany Benson/Kirby Crick

 

 

 

Michael Lester/Erik Zercher

Jane Francis

Patrick Guiness

Jay Haden

Krissy Schlake

6th floor

Division  8